Anna Fesztivál 2018

Július 17., kedd
Kisfaludy Galéria, 15.00-17.00 óra
Prímásverseny, kötelező versenyprogram
Balatonfüred Város Önkormányzata, a Hagyományok Háza és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszéke a 2018-ban megrendezendő Anna-bál kísérő rendezvényeként prímásversenyt hirdet hagyományos magyar népzenét játszó hegedűsök számára

 


prímásgála


Július 18., szerda

Kisfaludy Galéria, 10.00-12.00 óra
Prímásverseny, szabadon választott versenyprogram
Balatonfüred Város Önkormányzata, a Hagyományok Háza és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszéke a 2018-ban megrendezendő Anna-bál kísérő rendezvényeként prímásversenyt hirdet hagyományos magyar népzenét játszó hegedűsök számára

 


Gyógy téri nagyszínpad, 21.00 óra
Prímásverseny gálaműsor és díjátadás
Közreműködnek a Fölszállott a páva tehetségkutató vetélkedő résztvevői, a prímásverseny résztvevői és díjazottjai, valamint a kísérő zenekar

 


operakorusok

Július 19., csütörtök
Gyógy téri nagyszínpad, 21.00 óra
Operafüred - Népszerű operakórusok zongorával
a Magyar Állami Operaház Énekkara közreműködésével
Az est házigazdája: Ókovács Szilveszter

Vezényel: Csiki Gábor
Zongorán játszik: Szirtes Katalin
Mascagni: Parasztbecsület - Nyitókórus
Leoncavallo: Bajazzók - "Din-don" kórus
Verdi: Otello - Tűzkórus az 1. felvonásból
Giordano: Andrea Chénier - Pásztorjáték
Giordano: Andrea Chénier - Maddalena áriája (Töreky Katalin)
Gounod: Faust - Utcakép az 1. felvonásból
Verdi: Otello - Kertkép-kórus a 2. felvonásból
Puccini: Tosca - Te Deum (szólót énekel: Bakó Antal)
Puccini: Turandot - Holdkórus
ráadás: Orff: Carmina Burana - részletek

 


Július 20., péntek
Horváth-ház, 17.00 óra
Koszorúzás Szentgyörgyi-Horváth Anna Krisztina tiszteletére
a Balatoni Nagyasszony táblánál

 


Balaton, Jókai hajó 18.30 óra
Hagyományos Szívhalászat

 


pénteki operagála

Gyógy téri nagyszínpad, 20.00 óra
Operafüred - Operagála
a Magyar Állami Operaház Zenekara közreműködésével
Az est házigazdája: Ókovács Szilveszter

Leoncavallo: Bajazzók - Prológ és Si Puó?
Puccini: Bohémélet - Si, mi chiamano Mimi
Puccini: Pillangókisasszony - Addio, fiorito asil
Puccini: A fecske - Chi il bel sogno
Puccini: Bohémélet - In un coupé?
Mascagni: Parasztbecsület - Intermezzo
Puccini: Manon Lescaut - Donna non vidi mai
Giordano: Andrea Chénier - Nemico della patria
Cilea Adriana Lecouvreur - Io son l'umille ancilla
Puccini: Bohémélet - O soave fanciulla
Puccini: Gianni Schicchi - Lauretta mia, staremo sempre qui



Július 21., szombat
Blaha utca 21.00 óra
Utcabál

 



Július 22., vasárnap
Kisfaludy Színpad, 10.00 óra
A Balatonfüred Néptánccsoport műsora

Kisfaludy Színpad, 10.45 óra
A 193. Anna-bál szépe és udvarhölgyeinek bemutatkozása,
majd lovashuszár kísérettel sétakocsikázás a városban

Gyógy téri nagyszínpad, 21.00 óra
Operafüred - OperaMozi filmvetítés
Puccini: Bohémélet
(esőhelyszín: Szívkórház, Esterházy terem)


A program folyamatosan bővül, kérem, látogasson vissza később is!